اخبار

توضیحات اخبار

آشنایی با قلعه‌گردن در مازندران

جاذبه گردشگری طبیعی قلعه‌گردن

معرفی منطقه قلعه‌گردن در تنکابن + عکس

قلعه‌گردن کجاست ؟

gardan.jpg7

آشنایی با قلعه‌گردن در مازندران

آدرس و مکان قلعه‌گردن

قلعه گردن در غرب استان مازندران، تنكابن قرار دارد كه از شمال به درياي خزر، از شرق به شهرستان چالوس، از جنوب به شهرستان قزوين و از مغرب به شهرستان رامسر محدود مي‌شود.

 

اگر مايليد كه از قلعه گردن ديدن كنيد، بايد به ارتفاعات توله سَر در حدود ۳۳ كيلومتري جنوب غربي شهر تنكابن برويد. گردنة «قلعه گردن» نيز در جنوب روستايي به همين نام، در حدود يك كيلومتري جنوب غربي شهر خرم‌آباد، قرار دارد.

 

مکان تفریحی اطراف

تنكابن علاوه بر طبيعت جذاب و رودها و ارتفاعات و پوشش گياهي و حيواني متنوعش، آثار قديمي زيادي هم براي ديدن دارد مانند: عمارت ديوان خانه و مسجد قديمي و قلعه پيروز در شهر خرم‌آباد (در حدود يك كيلومتري جنوب شهر تنكابن)، عمارت منتظم ديوان و حمام قديمي در آبادي گُليجان (در دو كيلومتري جنوب غربي شهر تنكابن)، عمارت شيخ نورالدين در آبادي نورآباد (احمدسرا، هشت كيلومتري مغرب شهر تنكابن) و چندين بقعه.

از قلعه‌هاي معروف و قديمي تنكابن مي‌توان به قلعه كار كوه در خشك‌رود از دهات گليجان،‌ قلعه تنكا در جنوب روستاي بلده خرم‌آباد تنكابن،‌ قلعه مروان (قلعه گردن) واقع در ۳۰۰۰ و… اشاره كرد.

شهرستان تنکابن هم مانند شهرستان رامسر از جاذبه های گردشگری زیادی برخوردار است .

تنکابن

شهرستان تنکابن واقع در غرب مازندران با ترکیبی متنوع از جاذبه های مانند دریا، دشت ، جنگل و کوهستان برای انواع تورها و انگیزه های مختلف مناسب است.

زیباییهای طبیعی و رویایی دوهزار و سه هزار، آب وهوای مطبوع ییلاقی وچشم اندازهای خیره کننده ساحلی این شهرستان را به مرکز جذب گردشگر تبدیل کرده است.

قله سیالان، اثر طبیعی خشکه داران، ساحل زیبای دریا، منطقه ییلاقی سه هزار، آب گرم معدنی فلکده، آبشار فرهادجوی، دشت دریاسر، غاردانیال وپارک چالدره از مهمترین جاذبه های این شهرستان است.

نشتارود و خرم آباد از توابع این شهرستان است که بهترین محل برای اقامت و یا تفریح گردشگران است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *